Kodulehed

Kodulehe optimeerimine ning veebidisain

Ilusa ning atraktiivse veebilehe ehitamine on iga veebidisaineri peaeesmärk. Kahjuks aga tähendab see, et tihti mõningad veebilehe funktsionaalsused jäävad teisejärguliseks ning disain tõstetakse esmatähtsaks. Seetõttu on oluline meeles pidada, et ühegi veebilehe eesmärk ei ole ainult ilus olla, vaid see peab lisaks sellele olema ka funktsionaalne ning otsingumootoritele optimeeritud. Otsingumootorid nimelt peavad mõistma millest su veebileht koosneb ja mis teemadest seal juttu on.

Kodulehe optimeerimine ehk SEO on väidetavalt üks peamisi moodusi oma veebilehele külastajate hankimiseks. Rohkem kodulehe külastajaid tähendab otseselt rohkem müüke ning seetõttu ka suuremat raha ning tulusid. See on otseloomulikult iga ärimehe unistus. 
Selle artikli eesmärk on anda teile edasi SEO ehk kodulehe optimeerimise põhitõed. 
Mis on suurimad vead veebidisaini puhul?


On väga tähtis mõista, et otsingumootorid näevad meie veebilehe HTML koodi, teksti ning videosid. Nad ei oska lugeda pilte ega infograafikuid. Seetõttu on kõige suurem kodulehe disaini viga selles, kui kasutatakse veebilehe loomisel ainult flashi. Google'i jaoks ei ole flashis mitte mingisugust informatsiooni selle kohta mis veebilehega tegelikkuses siiski tegu on. Hoolimata sellest, et kodulehe külastaja näeb väga palju teksti ning pilte, ei näe otsingumootorid selles midagi. Lisaks sellele on flash veebilehed aeglased ning see on ka põhjus miks Google'i arvates on nende koht ajaloo prügikastis, mitte otsingumootorites. Nimelt peab Google veebilehe laadimise kiirust äärmiselt tähtsaks. 
Samuti tuleb lisada piltidele alati "alt" märgistus, mis ütleb Google'ile mis pildiga või temaatikaga pildiga tegu on. 
Videote puhul on õnneks lugu nii, et kui te kasutate video "embed" omadust Youtube'is siis video kirjelduses olev tekst annab Google'ile piisavalt aimu mis sisu videol tegelikult on.
Kuid mida siis optimeerida?


Efektiivse kodulehe optimeerimise alustalad on järgmised:a) H1, H2 ja H3 HTML tagidb) Meta kirjeldusc) Kodulehe pealkirid) võtmesõnade kasutamine artiklites (1-2%) e) Kõik "alt" tag-id piltidel. f) Videote kasutamine veebilehel

Tehes eelnevaid asju õigel viisil tõstate te oma kodulehe leitavust otsingumootorites juba märkimisväärselt.